top of page
S ODBORNOSTÍ
NEJDÁLE DOJDEŠ...

Ing. Tomas V. Michalek, Master Degree in Financial Economics, Lund University Sweden.

JEDNATEL

Z mého 55letého života mám za sebou 30 let v investičním bankovnictví a finančních trzích. Stále je to jízda. 
 
Celý pracovní život se zajímám o burzovní investice, ekonomické analýzy a finanční trhy.
 
Od roku 2010 se věnuji poradenství v investičním bankovnictví a korporátním financování. Podnikám jako poradce při strukturování equity, dluhopisů a v sales-marketingu.
Mezi mé zákazníky patří české i zahraniční, malé i středně velké firmy, soukromí kvalifikovaní i institucionální investoři a přátelé z úzkého okruhu.
 

Firmu Bondsupermarket jsme založili s Ing. Radkem Prokopem v roce 2015. Firma v sobě spojila sílu kontaktů, znalostí a zkušenosti dvou veteránů na kapitálovém a finančním trhu. 

chart_webpage.jpeg
Klick for Linked In and email

Životopis

Narodil jsem se v ČSSR a rodiče v roce 1970 emigrovali do Švédska. Po ukončení Ekonomické Univerzity Holger Crawford v Lundu jsem přijel žít do Prahy.

 

Praha 1993 do 1997

V roce 1991 jsem začínal v PPF, a.s. u Petra Kellnera jako jeden z prvních 10ti zaměstnanců při přípravě na kuponovou privatizaci.

V roce 1993 následovala burzovní kariera v GiroCredit Bank Austria a dále Raiffeisenbank Securities Praha. Byl jsem jeden z burzovních makléřů první generace na Pražské Burze. Tehdy se obchodovalo 3 000 titulů z dvou kol kuponové privatizace. Jo, tenkrát bylo veselo a bylo co obchodovat! 

 

Londýn 1997 do 2005

V roce 1997 jsem odjel do Londýna do začínající pobočky Raiffeisen Bank International RCI.

V roce 2000 jsem přešel do tenkrát největší banky světa,

HSBC International.

Pozici mně nabídli na Global Emerging Markets. Byla to největší škola mého pracovního života. Pochopil jsem alchymii kapitálových trhů, umění úspěšného investování a použití sektorové i korporátní analýzy.

Sdílel jsem prostor s analytiky z celého světa, kteří byli specializovaní a prakticky vyškolení ve všech sektorech ekonomiky. Obchodoval jsem s akciemi v zemích střední a východní Evropy a ostatních Emerging markets.

Cestoval jsem po Evropě a spojoval nejprestižnější evropské investiční fondy s podnikovým managementem burzovně  obchodovaných podniků z Ruska, Izraele, Jižní Afriky, Turecka a střední Evropy.

 

Praha 2005-2010

V roce 2005 jsme se s celou rodinou vrátili zpět do Česka a vedl jsem oddělení European Sales ve firmě Wood & Company Praha až do roku 2010.

2010, Poradenství TVM-IB&A

2014 - 2015 jsem řídil projekt Private debt Financing v Ernst & Young.

O roku 2017 spolupracuji na projektu START pro Burzu cenných papírů Praha.

Licence:

Licence Obchodníka s cennými papíry od Ministerstva financí, datum 18. prosince 1994, číslo 311.

 

UK SFA licence, makléřské a poradenské povolení regulátora finančního trhu v Londýně z roku 1997.

bottom of page